עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי

חשיבה ופרקטיקה עיצובית הפכו זה מכבר למשאב אסטרטגי חיוני עבור חברות טכנולוגיה מצליחות ולאחת התכונות החשובות ביותר הדרושות להצלחת חברות הזנק חדשות בתחום ההיי־טק. בשנת 2016, ביותר משליש מחברות ההזנק עם ההשקעה הגדולה ביותר בארצות הברית היה לפחות מעצב אחד שהוא מייסד שותף. עיצוב מוכר כיום כאחד מרכיבי המפתח הנדרשים לבידול והרחבה עסקית, פיתוח והנגשת טכנולוגיה ויצירה והטמעה של תרחישי עתיד חדשים המביאים לשינוי חיובי בחייהם של בני אדם.

מטרת התוכנית לתארים מתקדמים בעיצוב תעשייתי היא להעניק את הידע והכלים התיאורטיים, המקצועיים והמחקריים הדרושים לביצוע תהליכי שינוי ומענה לצורכי העתיד, ליצירת חדשנות פורצת דרך המיועדת לשימושם של בני אדם ברחבי העולם, תוך הקניית תארים מתקדמים (תואר שני ושלישי). צוות ההוראה בתוכנית כולל מעצבים וחוקרי עיצוב מהמובילים בתחומם בארץ הנמצאים בחזית המחקר והפרקטיקה.

אופן ההוראה משלב כלים פרקטיים, תיאורטיים ומחקריים תוך שימת דגש מיוחד על פיתוח פרויקטים בעלי השפעה בעולם האמיתי ושיתוף פעולה עם מוסדות וחברות מובילות בתחומי המחקר, ההיי־טק והתעשייה בארץ. לסטודנטים גישה למעבדות מחקר ועיצוב הכוללות טכנולוגיות עיצוב וייצור דיגיטלי מתקדמות וכן אפשרות לשיתופי פעולה עם פקולטות נוספות בטכניון.

התוכנית לעיצוב תעשייתי מציעה את התארים הבאים:

תואר שני בעיצוב תעשייתי (.M.I.D)

תואר שני מחקרי בעיצוב תעשייתי (.M.Sc)

דוקטור בפילוסופיה בעיצוב תעשייתי (.Ph.D)