מוסמך באדריכלות נוף (.B.L.A)

מוסמך באדריכלות נוף (.B.L.A)

יעדי התוכנית

אם חשובה לכם הסביבה, הטבע והנוף ואתם מעוניינים לקחת חלק בעיצוב המרחב הפתוח והבנוי של ישראל, אדריכלות נוף היא המקצוע בשבילכם. 

אדריכלי הנוף מעצבים מציאות בת קיימא ועתיד טוב יותר. המסלול לאדריכלות נוף מכשיר את הסטודנטים לתואר ראשון לעבודה כמתכננים וכמעצבים של הסביבה הפיזית, והוא המסלול היחידי בארץ המעניק תואר ראשון מקצועי (.B.L.A) באדריכלות נוף המוכר בארץ על ידי תקנות המהנדסים והאדריכלים ומקנה זכות רישום ורישוי. 

קיים ביקוש רב לאדריכלי נוף בארץ ובעולם. בוגרי המסלול משתלבים בשוק העבודה כבר במהלך הלימודים והביקוש לעובדים עולה בהרבה על ההיצע. 

תוכנית הלימודים באדריכלות נוף תקנה לסטודנטים ידע תיאורטי ומקצועי בעיצוב ותכנון הסביבה, תוך חתירה לאיזון בין פיתוח הסביבה הבנויה לבין שימור הסביבה הטבעית. הלימודים ישימו דגש על היבטים עיצוביים, אקולוגיים, תרבותיים, חברתיים, הנדסיים וכלכליים בתכנון המרחב, ובחינה ביקורתית של גישות לחקירה, לניתוח, להערכה ולתכנון.

 

מבנה תוכנית הלימודים

משך הלימודים הוא ארבע שנים בהן צוברים הסטודנטים 160 נקודות אקדמיות. 

במהלך הלימודים, עוסקים הסטודנטים בנושאים מגוונים, ביניהם: תכנון נוף באזורים בנויים, תכנון נוף ושימור של שטחים פתוחים, תכנון נוף של מערכות תשתית גדולות (כמו, מסילות רכבת, כבישים ותחנות כוח) ועוד.

הלימודים מיועדים להקנות ידע ולהכשיר את הבוגרים לניתוח וליצירת פתרונות לבעיות מורכבות בתכנון ולפיתוח יכולתיהם כיוצרים. 

תוכנית הלימודים באדריכלות נוף כוללת סדנאות תכנון (קורסי סטודיו) במגוון נושאים, אזורים וקני מידה, בהן מתמודדים הסטודנטים עם סוגיות מרכזיות בעיצוב ובתכנון נוף תוך התייחסות להיבטים שונים הקשורים בעיצוב המרחב וביחסי אדם-סביבה. לימודי הליבה מקנים ידע תיאורטי ומקצועי עדכני בנושאים משלימים כמו תיאוריה והיסטוריה, אקולוגיה של נוף ועיר, הכרת צמחייה ועיצוב באמצעות צמחייה, קרקע ועיצוב טופוגרפיה, ייצוגי נוף, פרטים, חומרים וטכנולוגיה, הדמיה, מידול ומיפוי במערכות מידע גיאוגרפיות (GIS), תוכנות לעיצוב פרמטרי (למשל, ContextCapture וריינו). 

אדריכלות נוף מתבססת על גיאומטריות מורכבות הנפוצות בטבע. בפקולטה ישנם כלים דיגיטליים מתקדמים (למשל, CNC של 3.5 צירים, מדפסות תלת־מימד ורובוטים מתקדמים) המאפשרים לסטודנטים ללמוד, לחקור ולעצב וליצור צורות גיאומטריות מורכבות. 

נוסף לקורסים באדריכלות נוף, הסטודנט ייחשף לקורסים שונים הניתנים במסלולים אחרים בפקולטה, במדעי הרוח והחברה, בארכיטקטורה ובאמנות, במדעי הטבע ובהנדסה, המשלימים את הכשרתו הרב־תחומית של אדריכל הנוף.

דרישות קבלה

לכל המועמדים מחושב ציון סכם המהווה שקלול של שלושה מרכיבים:  

  • ציון פסיכומטרי רב תחומי או ציון SAT/ACT
  • ממוצע תעודת בגרות ישראלית או ציוני מכינת הטכניון או בחינות מחליפות בגרות מהארץ ומחו”ל
  • בחינת המיון באדריכלות נוף שמטרתה לשקף את היצירתיות של המועמדים ולבחון את יכולות ההתבוננות, הניתוח, ההתמצאות המרחבית וכושר ההבעה הגרפית והמילולית שלהם

לחישוב סיכויי הקבלה ניתן להשתמש במחשבון זה

רישום ומידע נוסף

למידע אודות המסלול לחצו כאן. לרישום לחצו כאן.

צרו קשר

טליה מג’אר, רכזת לימודי הסמכה, בניין אמאדו, חדר 311, 04-8294006, ar.ug.ad@technion.ac.il

פרופ"ח דפנה גרינשטיין, אחראית על בחינות הקבלה, מייל daphnagreenstein@gmail.com