דבר הדיקן

 

 

מטרת הפקולטה, מאז היווסדה בשנת 1924, היא להיות הגורם המקצועי העיקרי שיתרום לעיצוב דמותה הפיסית של הארץ באמצעות הכשרה מקצועית, מחקר ופיתוח מנהיגות תכנונית. במהלך 87 השנים האחרונות עמדה הפקולטה בהצלחה במשימות אלו והכשירה אלפי בוגרים שהיו ועודם אחראים על תכנונה ובינויה של הארץ, יצרה בסיס ידע ותרמה ישירות לתכנונה ובינויה של המדינה.

 

במאה ה-21 ממשיכה הפקולטה לעמוד בהצלחה במשימותיה ההיסטוריות: היא ממשיכה להוביל בפיתוח והטמעת טכנולוגיות חדשניות לתכנון, בניה, שימוש בבניינים, ערים, נופים ומוצרים תעשייתיים,כל זאת תוך אחריות סביבתית, חברתית ותרבותית והנחלתם לדורות הבאים של ארכיטקטים, אדריכלי נוף, מתכנני ערים ואזורים ומעצבים תעשייתיים.

 

היום מונה הפקולטה כ-800 סטודנטים (מהם כ-300 לתארים גבוהים) וצוות מורים מעולה, המיומן בפרקטיקה ובתיאוריה של מקצועות התכנון. בנוסף להכשרת בוגרים הכשירים לעסוק במקצועות התכנון למיניהם, הפקולטה – באמצעות שלושת מכוני המחקר שבה – יוצרת ידע חדש ועדכני בארכיטקטורה, תכנון ערים ואזורים ושימור המורשת התכנונית של הארץ.

 

אנו עומדים בפני אתגרים סביבתיים, כלכליים, חברתיים ופוליטיים קשים, ובפני קצבי שינוי הולכים וגוברים. הכשרת בוגרים מיומנים וקידום הידע בתחומי אחריות טכנולוגיים, מקצועיים, והיסטוריים אלה חשובים היום יותר מתמיד. על ידי ניצול נכון של ההזדמנויות חסרות התקדים שמעמידות לרשותנו הטכנולוגיות המודרניות, ופיתוח הידע הטמון בכל אחד ממסלולי ההוראה והמחקר, הפקולטה תוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים העומדים לפנינו.

 

יהודה קלעי

פרופסור ודיקן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים